صفحه اصلی
اخبار مدرسه
پشتیبانیصفحه اصلی » فعالیتهای پرورشی


برنامه های پرورشی

جشن افتتاحیه و آغاز سال تحصیلی:

سال تحصیلی جدید را قبل از مهر ماه با مراسم جشن پُر شكوهی با حضور اولیاء و دانش آموزان گرامی آغاز می نمائیم. حضور چهره های هنری و ورزشی، اجرای برنامه های شاد هنری و مسابقات حضوری ازجمله برنامه هایی است كه در این مراسم اجراء می گردد.

استقبال از دانش آموزان:
روز اول مهر همیشه یادآور خاطرات به یاد ماندنی است در این روز با مراسم ویژه ای از دانش آموزان استقبال شده و با اجرای برنامه های متنوع این روز، روزی به یاد ماندنی می گردد.
• آذین بندی درب ورودی مدرسه و نصب پیام های خوش آمد
• خوش آمدگویی و خیرمقدم به دانش آموزان توسط مسئولین مدرسه در بدو ورود آن ها
• دود كردن اسپند، عبور از زیر قرآن، تقدیم گل و پذیرایی بوسیله شیرینی و شكلات
• استماع سخنان افتتاحیه سال تحصیلی، همراه با به صدا درآمدن زنگ مدارس توسط ریاست محترم جمهوری و اجراء برنامه های ویژه از مراسم این روز پر خاطره می باشد

برگزاری مراسم صبحگاه:
در آغاز هر صبح دانش آموزان، فعالیت های آموزشی و تربیتی روز را با نام و یاد خداوند متعال شروع می نمایند. قرائت قرآن كریم، پخش سرود ملی، ورزش و نرمش صبحگاهی، دعا و نیایش از برنامه های این مراسم می باشد. كه هر روز بوسیلة دانش آموزان یك كلاس به صورت مشاركتی انجام می شود. خواندن سرود همگانی نیز از برنامه های صبحگاهی است كه توسط دانش آموزان به صورت دسته جمعی اجراء می گردد.

برنامه های فرهنگی:
در سال تحصیلی برنامه های متنوعی متناسب با ایام ویژه برگزار می گردد. تا ضمن آشنایی بیشتر دانش آموزان، این ایام در یاد و خاطرة آنها ماندگار گردد.
• برگزاری محفل اُنس با قرآن (ضیافت نور) با حضور قاریان و حافظان برتر كشور و گروه های تواشیح، مداحان اهل بیت و اجرای مسابقات و برنامه های قرآنی، اهداء جوائز و صرف افطار در ماه مبارك رمضان.
• مراسم عزاداری، زنجیرزنی، سینه زنی و نوحه خوانی در ایام ماه محرم و وفات ائمه معصومین (ع)
• برگزاری مراسم افطار در ماه مبارك رمضان توسط دانش آموزان
• برگزاری مراسم گرامیداشت در هفتة معلم جهت ارج نهادن به مقام والای معلمین گرامی
• برگزاری جشن های با شكوه به مناسبت اعیاد بزرگ ملی و مذهبی با اجراء برنامه های شاد و متنوع فرهنگی هنری مانند جشن ولایت بمناسبت عید سعید غدیر خم، عید سعید قربان ، دهة مباركه فجر لازم به ذكر است كه تمام این برنامه ها با همكاری و مشاركت دانش آموزان صورت می گیرد.

كتابخانه:
كتابخانه، به عنوان یكی از مراكز یاددهی-یادگیری محسوب می شود كه با حضور یك كتابدار متخصص بعد از عضوگیری از بین دانش آموزان شائق و علاقه مند در زنگ های تفریح از كتاب های موجود استفاده می گردد. در ضمن مسابقاتی نیز بین خوانندگان کتاب برگزار می گردد. قابل ذكر است كه برخی از دروس مانند ادبیات و آئین نگارش، متناسب با وضعیت درسی جهت استفاده از كتاب ها و منابع در كتابخانه تشكیل می شود.

برگزاری نماز جماعت:
در هنگام ظهر دانش آموزان به صورت اختیاری با آمادگی لازم ضمن گرفتن وضو برای حضور در محضر الهی با برگزاری نماز جماعت، به اقامه نماز می پردازند. این مراسم معنوی با برنامه های متنوع از جمله داستان های قرآنی، بیان احكام، مسابقه هر روز پر بارتر از گذشته برگزار گردیده است. لازم به ذكر است كه كلیه فعالیت های نمازخانه و مراسم صبحگاهی به صورت كلاسی و هر روز توسط دانش آموزان عزیز برگزار می گردد.

مراسم پر فیض زیارت عاشورا:
هر هفته صبح های پنجشنبه با حضور فعال دانش آموزان در نمازخانه مدرسه به منظور تلطیف روح و تقویت پیوند قلبی با سید و سالار شهیدان و ائمه معصومین (ع)، این مراسم معنوی اجراء گردیده و پس از مراسم برای صرف صبحانه كه به میزبانی داوطلبانه یكی از خانواده های محترم دانش آموزان می باشد، به سالن غذاخوری می روند.

جشن حاصل تلاش:
این مراسم جهت تشویق دانش آموزان ساعی و فعال و تقدیر از زحمات آنها در آزمون ها و امتحانات و فعالیت های پرورشی در زمان های مختلف بعد از ارائة نتایج آزمون ترم ها طی مراسم متنوع و شاد هنری و فرهنگی برگزار می گردد و با اهداء لوح یادبود و جوائز نفیس از آنها قدردانی می گردد.

مانور زلزله:
در این برنامه ضمن آموزش های لازم به صورت شفاهی، ویژه نامه ای توزیع گردید تا دانش آموزان ضمن آشنایی با راه های مناسب برخورد با زلزله قبل، هنگام و بعد از حادثه آموزش دیده باشند. نمایش فیلم و برگزاری مانور آزمایشی از دیگر قسمت های این برنامه بوده است كه در ایام مانور زلزله با حضور دانش آموزان وهمكاری دبیران محترم و دیگر همكاران صورت پذیرفت.

مانور آتش نشانی و ایمنی:
جهت آشنایی دانش آموزان با حوادثی همچون آتش سوزی، ضمن دعوت از كارشناسانی از سازمان آتش نشانی، كلیة دانش آموزان در مورد نحوة برخورد با آتش و حوادث ناشی از آن آموزش تئوری دیده و به صورت عملی نیز در جهت مهار آتش مانوری در مدرسه اجراء گردید.

گروه های دانش آموزی:
تشكیل گروه های مختلف هنری، فرهنگی از دیگر اهدافی است كه پس از اعلام از سوی دفتر تربیتی مدرسه با استقبال دانش آموزان همراه بوده است. گروه هایی نظیر شورای دانش آموزی كلاس و مدرسه گروه تئاتر، گروه سرود، گروه تعزیه و كلاس های كامپیوتر و گروه های فرهنگی مراسم ها و خادمین نماز. كسب رتبه های برتر بین مدارس راهنمایی منطقه در مسابقات سرود، تئاتر و تعزیه از افتخارات دانش آموزان این مدرسه در سال های گذشتة تحصیلی می باشد. شركت در مسابقات سرود همگانی و كسب مقام اول در سطح منطقه 3 و همچنین كسب رتبه در استان تهران از دیگر موفقیت ها می باشد. گروه تعزیه نیز ضمن تمرین ها و اجراهای بسیار خوب و موفق رتبه اول منطقه 3 و استان را در آموزش و پرورش شهر تهران در سال های گذشته كسب نموده است.

فعالیت های قرآنی:
پرداختن به فعالیت های قرآنی ازجمله برنامه هایی است كه این واحد آموزشی در دستور كار خود دارد.
• شركت در مسابقات قرآن منطقه و استان تهران و كسب رتبه های برتر قرآنی در سطح منطقه و حضور تعدادی از آنها در رشته های نهج البلاغه، مفاهیم قرآن و اذان در سطح استان تهران از افتخارات مدرسه می باشد.
• اجراء برنامه های قرآنی و مسابقات قرآنی به صورت حضوری و كتبی در كلاس های قرآن درسی و مناسبت های مختلف و برنامه های نماز جماعت
• برگزاری مراسم جزءخوانی و روخوانی قرآن به صورت ترتیل با حضور دانش آموزان در ایام ماه مبارك رمضان تشویق و تقدیر دانش آموزان فعال در این فعالیت ها ازجمله برنامه های این قسمت بوده اند.
• برگزاری مجمع قرآن با حضور دانش آموزان علاقه مند در رشته ها، قرائت، حفظ، مفاهیم، اذان و .....

اردوها و بازدیدها:
در جهت شادابی و ایجاد انگیزه در دانش آموزان و همچنین بالا بردن سطح اطلاعات عمومی در زمینه های تاریخی و مذهبی و ... بازدیدها و اردوهایی در تهران و شهرهای اصفهان، یزد، قم، كاشان و مشهد مقدس برگزار نموده ایم. در سال های قبل اردوی برون مرزی در كشورهای سوریه، لبنان، عربستان و فنلاند برگزار گردید و مقرر شده است در صورت امكان این برنامه ها ادامه داشته باشد. بازدید از مراكز مختلف صنعتی، پژوهشی، مذهبی ازجمله مرقد حضرت امام خمینی (ره)، آسمان نمای تهران، مركز علوم و فنون، كاخ سعدآباد، نمایشگاه بین المللی، نمایشگاه قرآن، موزة پست، نمایشگاه هوائی، مرکز ستاره شناسی نیاوران و .... برگزاری اردوی پدران و پسران (با نام میعاد) در جهت ایجاد ارتباط بیشتر بین آنها در نوبت های مختلف برای همة پایه ها از طرح های ویژة این مدرسه بوده است که در روزهای جمعه برگزار گردیده است.

مسابقات فرهنگی هنری:
در جهت شناخت و رشد و شكوفایی استعدادهای دانش آموزان مسابقات متعددی به مناسبت های مختلف در سطح مدرسه برگزار می گردد. مسابقات نقاشی، خط، كاریكاتور، شعر، داستان نویسی، روزنامه دیواری، جدول و رشته های قرآنی قرائت، حفظ، مفاهیم، نهج البلاغه، اذان و احكام از آن جمله اند. نفرات برتر این رشته ها برای حضور در مسابقات منطقه 3 معرفی گردیده و از برگزیدگان نیز تقدیر و تشکر به عمل می آید.

جشن تكلیف:
هر ساله برای دانش آموزان پایه سوم به خاطر قرار گرفتن در آستانة سن بلوغ برنامه ویژه ای با عنوان مراسم جشن تشرف به سن تكلیف برگزار می گردد. زیارت حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) و سپس حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) و حضور در مسجد جمكران، قرائت میثاق نامه و اهدای لوح یادبود در محضر یکی از علما و كتاب توضیح المسائل جهت آشنائی با احكام از قسمت های مختلف این برنامه است كه در شهر مقدس مشهد و قم برگزار می گردد.

مسابقات ورزشی:
از برنامه های نشاط بخش مدرسه برگزاری مسابقات ورزشی با عنوان های جام رمضان، یادواره شهید فهمیده و یادواره دهه مباركه فجر در رشته های مختلف است كه با اهداء جوائز مناسب از تیم ها و نفرات برگزیده تقدیر و تشكر به عمل می آید. حضور گروه های مختلف ورزشی در مسابقات منطقه و استان تهران و انتخاب تعدادی از دانش آموزان در منطقه 3 به عنوان نفرات برتر مسابقات ورشی و کسب رتبه های اول تا سوم در رشته های: آمادگی جسمانی، هندبال، شطرنج، بدمینتون، اسكیت، والیبال، دو صحرانوردی، تنیس روی میز و ... از افتخارات این واحد آموزشی بوده است.
نمایش:11882

بسیار عالی

بسیار عالیدر جهت شناخت و رشد و شكوفایی استعدادهای دانش آموزان مسابقات متعددی به مناسبت های مختلف در سطح مدرسه برگزار می گردد. مسابقات نقاشی، خط، كاریكاتور، شعر، داستان نویسی، روزنامه دیواری، جدول و رشته های قرآنی قرائت، حفظ، مفاهیم، نهج البلاغه، اذان و احكام از آن جمله اند. نفرات برتر این رشته ها برای حضور در مسابقات منطقه 3 معرفی گردیده و از برگزیدگان نیز تقدیر و تشکر به عمل می آید.

عالی بود

بسیار

بسيار عالي خسته نباشيد

واقعا عالی بود